Jaunumi

Sākums Jaunumi FKTK atļauj īstenot "Olainfarm" akciju obligāto atpirkumu
FKTK atļauj īstenot "Olainfarm" akciju obligāto atpirkumu

FKTK atļauj īstenot "Olainfarm" akciju obligāto atpirkumu

2021.gada 03.November.

Šodien, 3.novembrī, “Repharm” grupas mātes kompānija AS “AB City” saņēmusi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) atļauju īstenot AS “Olainfarm” obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanu.

Izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu “AB City” ir pilnvarojuši veikt akcionāri, kuri 2021. gada 14. oktobra AS “Olainfarm” ārkārtas akcionāru sapulcē balsoja “par” jautājumā par AS “Olainfarm” akciju izslēgšanu no regulētā tirgus. Šādos gadījumos likums paredz pienākumu izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu.

Piedāvājums tiek izteikts, lai nodrošinātu iespēju mazākuma akcionāriem par akcijām saņemt to patieso vērtību. Akciju atpirkšana norit saskaņā ar LR Finanšu instrumentu tirgus likuma normām, un to uzrauga FKTK. Pamatojoties uz Finanšu tirgus likumu, vienas AS “Olainfarm” akcijas cena ir noteikta 9,26 EUR apmērā.

Mazākuma akcionāri savu akcijas varēs pārdot pēc atbilstīga paziņojuma publikācijas Latvijas Vēstnesī tuvāko dienu laikā. AB City izplatīs atsevišķu paziņojumu par obligātā akciju atpirkšanas perioda sākuma un beigu datumu.  

Jau ziņots, kam gatavojoties situācijai, kurā ”AB City” balsstiesības AS “Olainfarm” akciju pirkuma rezultātā pārsniegs 50% no AS Olainfarm balsstiesīgo akciju kopskaita, “AB City” Konkurences padomē iesniedza apvienošanās ziņojumu.

Saskaņā ar normatīvo aktu prasībām ziņojums par apvienošanos uzņēmumiem jāiesniedz, ja “Repharm” grupas mātes kompānijas “AB City” balsstiesības AS “Olainfarm” veido vairāk nekā 50% no AS “Olainfarm” balsstiesīgo akciju kopskaita.