Jaunumi

Sākums Jaunumi AB City FKTK iesniedzis Olainfarm akciju atpirkšanas prospektu
AB City FKTK iesniedzis Olainfarm akciju atpirkšanas prospektu

AB City FKTK iesniedzis Olainfarm akciju atpirkšanas prospektu

2021.gada 22.October.

“Repharm” grupas mātes kompānija AS “AB City” Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) vērsusies ar iesniegumu par AS “Olainfarm” obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanu.

Izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu “AB City” ir pilnvarojuši veikt akcionāri, kuri 2021. gada 14. oktobra AS “Olainfarm” ārkārtas akcionāru sapulcē balsoja “par” jautājumā par AS “Olainfarm” akciju izslēgšanu no regulētā tirgus. Šādos gadījumos likums paredz pienākumu izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu.

Piedāvājums tiek izteikts, lai nodrošinātu iespēju mazākuma akcionāriem par akcijām saņemt to patieso vērtību. Akciju atpirkšana norit saskaņā ar LR Finanšu instrumentu tirgus likuma normām, un to uzrauga FKTK. Pamatojoties uz Finanšu tirgus likumu, vienas AS “Olainfarm” akcijas cena ir noteikta 9,26 EUR apmērā.

Gatavojoties situācijai, kurā ”AB City” balsstiesības AS “Olainfarm” akciju pirkuma rezultātā pārsniegs 50% no AS Olainfarm balsstiesīgo akciju kopskaita, “AB City” Konkurences padomē iesniedza apvienošanās ziņojumu.

Saskaņā ar normatīvo aktu prasībām ziņojums par apvienošanos uzņēmumiem jāiesniedz, ja “Repharm” grupas mātes kompānijas “AB City” balsstiesības AS “Olainfarm” veido vairāk nekā 50% no AS “Olainfarm” balsstiesīgo akciju kopskaita.