Jaunumi

Sākums Jaunumi “Repharm” grupa lūgs FKTK atļauju izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu Olainfarm akcionāriem
“Repharm” grupa lūgs FKTK atļauju izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu Olainfarm akcionāriem

“Repharm” grupa lūgs FKTK atļauju izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu Olainfarm akcionāriem

2021.gada 21.June.

Repharm grupa ir informējusi Nasdaq Riga par vienošanos ar Niku Saveļjevu par 7,8% akciju balsstiesību iegūšanu AS “Olainfarm”, īstenojot šīs tiesības caur AS "Repharm" mātes uzņēmumu AS “AB City”.

Repharm jau šī gada februārī ziņoja par vienošanos ar Annu Emīliju Maliginu par tiesību iegūšanu uz 21,97% “Olainfarm” akciju pirkumu un balsstiesību iegūšanu, īstenojot šīs tiesības caur “Repharm” meitas uzņēmumu SIA “Farma Fund”. Savukārt “Repharm” grupā ietilpstošajai “Rīgas Farmaceitiskajai fabrikai” arī tiešā veidā pieder 1,07% “Olainfarm” akciju.

Ar šo paziņojam, ka, vērtējot šo darījumu kopumu, “Repharm” grupa iegūst būtisku līdzdalību “Olainfarm”, - 30,84% “Olainfarm” akciju balsstiesību. Saskaņā ar regulējumu Finanšu un kapitāla komisijas (FKTK) atļauja obligātajam akciju atpirkumam ir jālūdz, ja tiek iegūta nozīmīga līdzdalība “Olainfarm” - vismaz 30% balsstiesību. “Repharm” grupa darbojas saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likumu un lūgs FKTK atļauju izteikt obligātā akciju atpirkuma piedāvājumu pārējiem “Olainfarm” akcionāriem.

"”Olainfarm” ir valstiski nozīmīgs uzņēmums, tādēļ ir svarīgi, lai tas nonāktu vietējā kapitāla investoru īpašumā, kuriem ir mērķis uzņēmumu attīstīt ilgtermiņā un kam ir liela pieredze veselības nozarē. “Repharm” grupa kā vietējais veselības nozares līderis ar ilgtermiņa stratēģiju atbilst visiem šiem kritērijiem. Esam gandarīti par iespēju piedalīties “Olainfarm” attīstībā," norāda Dins Šmits, “Repharm” padomes priekšsēdētāja vietnieks.

Ja obligātā akciju atpirkuma rezultātā “Repharm” iegūs līdzdalību vairāk nekā 50% apmērā, “Repharm” īstenos savu pienākumu vērsties Konkurences padomē, lai lūgtu darījuma saskaņojumu, apzinoties un pilnībā respektējot spēkā esošos konkurences regulējumus.