Jaunumi

Sākums Jaunumi AS “AB City” pozitīvi vērtē FKTK lēmumu AS “Olainfarm” akciju atpirkuma jautājumā

AS “AB City” pozitīvi vērtē FKTK lēmumu AS “Olainfarm” akciju atpirkuma jautājumā

2021.gada 16.August.

AS “AB City” pauž gandarījumu, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija ir novērsusi iespējamās neskaidrības AS “Olainfarm” akciju atpirkuma jautājumā, tādējādi aizsargājot mazākuma akcionārus, kuri vēlas izmantot obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu.

FKTK šodien sniegtais skaidrojums ir atbilde daudzajiem mazākuma akcionāriem, kas apliecinājuši vēlmi pārdot savas Olainfarm akcijas AB City, taču nebija saņēmuši precīzu informāciju par pārdošanas procesu un to ietekmējošiem faktoriem.

Tagad nav apšaubāms, ka “AB City” izteiktais obligātais akciju atpirkšanas piedāvājums ir spēkā. Līdz 17.augustam visiem mazākuma akcionāriem ir iespēja pārdot savas akcijas “AB City” par 9,26 eiro – cenu, kas ir noteikta saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likumā noteikto metodi.

“AB City” pievienojas FKTK iepriekš paustajam, ka kavēt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu tikai tāpēc, ka kāds ir vērsies tiesā, apšaubot FKTK lēmumu, ir nesamērīgi un faktiskajai situācijai neatbilstoši.

Tāpēc būtiski ir rast ilgtermiņa sistēmiskus risinājumus, kas saknē novērš iespēju ļaunprātīgi manipulēt ar obligātā akciju atpirkuma procedūru. “AB City” pauž gatavību sadarboties ar FKTK un citām institūcijām, lai sistēmiski pilnveidotu regulējumu darījumiem ar akcijām nākotnē un mazinātu neskaidrības un dažādas interpretācijas.

Papildu informācija:
Rihards Mors, zvērināts advokāts
"AB City" pilnvarotais pārstāvis
"Olainfarm" akciju atpirkuma jautājumā
Mob. tālrunis: 29133955
E-pasts: rihards.mors@rmlegal.lv