Jaunumi

Sākums Jaunumi "AB City" paziņo par "Olainfarm" akciju atpirkšanas piedāvājuma pagarināšanu
"AB City" paziņo par "Olainfarm" akciju atpirkšanas piedāvājuma pagarināšanu

"AB City" paziņo par "Olainfarm" akciju atpirkšanas piedāvājuma pagarināšanu

2021.gada 09.August.

Arī pēc obligātā "Olainfarm" akciju atpirkšanas piedāvājuma termiņa beigām 17.augustā AS "Repharm" mātes uzņēmums "AB City" gatavs turpināt iegādāties mazākuma akcionāriem piederošās "Olainfarm" akcijas.

"Ar šo apņemšanos mēs vēlamies kliedēt iespējamo nenoteiktību "Olainfarm" sakarā, un apliecināt mūsu nodomus ilgtermiņā. Lai realizētu šo darījumu, esam rezervējuši līdzekļus 90 miljonu eiro apjomā," skaidro "AB City" valdes priekšsēdētājs Sergejs Korņijenko.

21.07.2021. divi AS "Olainfarm" mazākuma akcionāri A.Auce un M.Judzis, kuriem kopā pieder niecīga daļa no AS "Olainfarm" apmaksāto pamatkapitālu veidojošajām akcijām, ir vērsušies tiesā, apstrīdot Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) lēmumu, ar kuru "AB City" tika atļauts izteikt AS "Olainfarm" akciju obligāto atpirkumu. Šie paši divi AS "Olainfarm" akcionāri izplatīja informāciju, ka uzsāktais AS "Olainfarm" akciju obligātais atpirkums, kam ir jānoslēdzas 2021.gada 17.augustā, ir apturēts. Lai arī FKTK lēmuma apstrīdēšanai A.Auce un M.Judzis nav norādījuši nekādu saprātīgu pamatojumu un tiesa pēc šo pieteikuma iesniedzēju lūguma nemaz nav lēmusi par AS "Olainfarm" akciju obligātā atpirkuma apturēšanu, "AB City" pieļauj, ka šādas aktivitātes var būt radījušas AS "Olainfarm" mazākuma akcionāros zināmu neizpratni.

Lai "Olainfarm" akcionāri arī pēc 17.augusta varētu izvairīties no zaudējumiem, ko varētu radīt neskaidrības akciju atpirkšanas procesā, un savas akcijas varētu pārdot par EUR 9.26, nevis zemāko jeb biržas cenu, "AB City" lūgs FKTK skaidrojumu par turpmāko optimālo rīcības modeli.

Tomēr "AB City" vēlas norādīt, ka tad, kad A.Auces un M.Judža iesniegtais pieteikums tiks atzīts par nepamatotu un tiks noraidīts viņu lūgums apturēt FKTK lēmuma darbību, visi akcionāri, kuri A.Auces un M.Judža rīcības dēļ nebūs varējuši pārdot savas akcijas par obligātajā atpirkumā noteikto cenu un tādejādi cietīs zaudējumus, būs tiesīgi vērst savas prasības pret A.Auci un M.Judzi.

"AB City" valdes priekšsēdētājs Sergejs Korņijenko stāsta, ka pēc sekmīga darījuma lielāks fokuss "Olainfarm" būs uz ieguldījumiem uzņēmuma attīstībā. "Atšķirībā no līdzšinējās prakses, kad "Olainfarm" prioritāte bija peļņas sadalīšana dividendēs, "Repharm" grupa kā vietējais veselības nozares līderis ar ilgtermiņa stratēģiju plāno investēt "Olainfarm" produktu portfeļa paplašināšanā un jaunu tirgu apgūšanā," teic S.Korņijenko.

Ja akciju atpirkuma rezultātā "Repharm" iegūs līdzdalību vairāk nekā 50% apmērā, "Repharm" īstenos savu pienākumu vērsties Konkurences padomē, lai lūgtu darījuma saskaņojumu, apzinoties un pilnībā respektējot spēkā esošos konkurences regulējumus.